تبلیغات
کرمان سرا - نوبخت در پاسخ به باشگاه خبرنگاران: علت تاخیر در پرداخت یارانه‎ها همزمانی با موعد دریافت حقوق کارمندان بود

نوبخت در پاسخ به باشگاه خبرنگاران: علت تاخیر در پرداخت یارانه‎ها همزمانی با موعد دریافت حقوق کارمندان بود

سه شنبه 26 خرداد 1394
حامد گرگینی
نوبخت در پاسخ به باشگاه خبرنگاران:
سخنگوی دولت با بیان اینکه طبق روال گذشته یارانه‎ها پرداخت می‎شود، گفت: به دلیل این پرداختی‌های فروردین و اردیبهشت موفق به پرداخت اعتبارات عمرانی نشدیم.

بودجه یارانه‎ها پرداخت اعتبارات عمرانی را مختل می‎کند/در پرداخت یارانه‎ها با مسائل جدی‎ای مواجه هستیمبه گزارش خبرنگار دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در نشست خبری خود با اصحاب رسانه در پاسخ به سوال باشگاه خبرنگاران مبنی بر علت تأخیر در واریز یارانه‌ها چه بود گفت: طبق روال گذشته یارانه‌ها پرداخت می‌شود و ما با صحبت‌های جدی‌ایی در این راستا مواجه هستیم.

وی به ارائه آمار ارقام در این باره پرداخت و گفت: 3 هزار و 400 میلیارد تومان فروردین ماه و همچنین همین رقم در اردیبهشت ماه و خردادماه واریز شده است و به دلیل این پرداختی‌ها موفق به پرداخت اعتبارات عمرانی نشدیم.

نوبخت گفت: این یارانه فقط مربوط به خردادماه است و در پایان خرداد ما هنوز حقوق کارمندان دولت را واریز نکرده‌ایم و طبیعی است که تا پایان ماه پرداخت شود تأخیر دو سه روزه پرداخت یارانه‌ها مربوط به این قانون است.

نوبخت با تأکید بر اینکه بیش از 7 هزار میلیارد تومان بین مردم اعتباراتی تقسیم شد گفت: باید قدرت خرید مردم افزایش پیدا کند. دولت همواره در جهت اصلاح یارانه‌ها گام برداشته است و در این راستا از افزایش قدرت خرید مردم دفاع می‌کند.

نوبخت تصریح کرد: درسال گذشته چهار هزار و 800 میلیارد تومان را به بیماران نیازمند خدمات درمانی اختصاص دادیم تا در این جهت هزینه درمان از جیب مردم کاهش پیدا کند. 

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی همچنین درباره نشست اخیر رئیس جمهور با اصحاب رسانه که اجازه سوال به رسانه‌های منتقد داده نشده بود گفت: من نمی‌دانم صف بندی‌های منتقد و مخالف را چه کسانی تهیه می‌کنند. رسانه‌های مختلف همواره برای پوشش خبری برنامه‌ها حضور می‌یابند و برای تبیین رخدادهای مختلف کشور تلاش می‌کنند.

وی تأکید کرد: رسانه‌ها باید اخلاق حرفه‌ای را رعایت کنند و بنده همواره از شما بعنوان یک هیئت منصفه یاد می‌کنم که باید براساس حق قضاوت کنید و اخلاق حرفه‌ای را مدنظر قرار دهید.

سخنگوی دولت همچنین درباره مواضع زیاده خواهانه آمریکا پیرامون مذاکرات هسته‌ای و توجه دولت در این باره گفت: ایران همواره در مذاکرات جدی است و تا استیفای حقوق مردم از هیچ تلاشی فروگذاری نخواهد کرد و صحنه مذاکرات را نیز ترک نمی‌کند.

وی خاطر نشان کرد: همواره تیم مذاکرات هسته‌ای کشورمان سخنان مقام معظم رهبری را با جان دل گوش کردند و با هدایت‌های ایشان و دعای ملت بزرگ ایران به نتیجه مشخصی خواهند رسید.

انتهای پیام/

برچسب ها: اردیبهشت ، توزیع ، خرداد
کرمان سرا (کافی نت حامیا)
http://krmon.ir
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به کرمان سرا است. || طراح قالب gorgini.ir