تبلیغات
کرمان سرا - پرداخت یارانه‌ها شب مصیبت عظمای دولت است

پرداخت یارانه‌ها شب مصیبت عظمای دولت است

دوشنبه 26 مرداد 1394
حامد گرگینی
وزیر اقتصاد:
وزیر اقتصاد گفت: با این شرایط درآمدی دولت باید ماهانه 3 هزار و 400 میلیارد تومان یارانه بپردازد و شبهایی که قرار است یارانه بپردازیم شب عزای دولت است.
به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، علی طیب‌نیا شب گذشته در مراسمی که به مناسبت بزرگداشت روز خبرنگار از سوی وزارت امور اقتصاد دارایی برگزار شد با بیان اینکه با این شرایط درآمدی چگونه می توانیم پرداخت های نقدی را انجام دهیم اظهار داشت: یکی از مشکلات جدی این است که دولت باید ماهانه 3 هزار و 400 میلیارد تومان یارانه می‌پردازد و شبهایی که قرار است یارانه بپردازیم شب عزای دولت است.

وزیر اقتصاد افزود: علاوه بر یارانه در جلسه دیروز هیئت دولت موضوع بهره وری نیز مطرح شد.

وی گفت: هم اکنون در شرایط حساس و خطیری قرار گرفتیم، اقتصادی که از سال های دور با بیماری مزمن نفتی و دولتی بودن رو به رو بوده و در دهه اخیر با سیاست های نادرست اقتصادی، تحریم، نوسانات شدید،‌ رشد اقتصادی پایین،‌ رکود و تورم وضعیت بدتری پیدا کرده نیازمند مدیریت صحیح است.

طیب‌نیا افزود: سال قبل با کاهش چشمگیر درآمدهای نفتی رو به رو شدیم و در دو سال گذشته تمام تلاش ما این بود که شرایط حاد کشور و تورم لجام گسیخته مهار و از رکود به رشد اقتصادی برسیم.

وی با اشاره به مشکلات دو چندان نفتی بودن اقتصاد در دوره‌های گذشته و سوءمدیریت‌هایی که رکود تورمی را تشدید کرد،افزود: تلاش کردیم تورم لجام گسیخته را مهار کنیم اگر می‌شد به این اهداف برسیم توفیق در مذاکرات هسته‌ای فراهم می‌شد.

وزیر اقتصاد افزود: در طی این سال‌ها مشکلات زیادی را تحمل کردیم و مردم رنج‌های زیادی کشیدند، اما تیم هسته‌ای به توفیق دست یافت و امیدواریم با لغو تحریم‌های ظالمانه شرایط رشد اقتصاد فراهم شود.

به گفته طیب‌نیا برای عدم تکرار اشتباهات گذشته و استفاده صحیح از منابع در اقتصاد باید به درک مشترک از مشکلات برسیم. پس نیازمند تصمیم و اقدام مشترک و در نهایت نظارت مشترک بر اقدامات هستیم.

وی با بیان اینکه اگر قرار است اقدام و نظارت مشترک صورت گیرد صاحبان رسانه نقش بی‌بدیلی دارند، گفت: امیدواریم همانگونه که تاکنون رسانه‌ها رسالت خود را در دوران سخت تحریم به انجام رساندند در پساتحریم نیز به همین گونه نقش‌ ممتاز خود را ایفا کنند.

انتهای پیام/
کرمان سرا (کافی نت حامیا)
http://krmon.ir
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به کرمان سرا است. || طراح قالب gorgini.ir