تبلیغات
کرمان سرا - میوه‌های ضد فراموشی و آلزایمر را بشناسید

میوه‌های ضد فراموشی و آلزایمر را بشناسید

پنجشنبه 22 تیر 1396
حامد گرگینی
محققان به تازگى دریافته اند كه مركبات جدیدترین تقویت کننده مغز محسوب مى شوند و افرادی که مرکبات بیشتر مصرف می کنند به احتمال کمتری به زوال عقل مبتلا می شوند، نتایج این مطالعه در مجله تغذیه بریتانیا ثبت شده است.

در مطالعه اى بر روى بیش از ١٣ هزار سالمند ژاپنی، محققان دریافته اند کسانی که هر روز مرکبات مى خورند تقریبا 23 درصد کمتر در مقایسه با افرادى كه در هفته ٢ بار یا كمتر این نوع میوه ها را مصرف مى كردند، در معرض ابتلا به زوال عقل و آلزایمر قرار داشتند .

محققان براى اثبات تحقیقات خود میزان سایر میوه ها و سبزیجات مصرفى در رژیم غذایى را تغییر دادند اما با توجه به میزان مركبات مصرف شده در هفته، درصد ابتلا به زوال عقل و آلزایمر تغیرى نكرد و این تحقیقات نشان از نقش مستقیم و موثر این نوع میوه ها در رژیم غذایى است.

دانشمندان در مطالعه خود به این موضوع دست یافته اند كه ماده اى در مرکبات وجود دارد که از مغز محافظت می کند و بر این باورند که بافت و آب مركبات  حاوی تعدادی از فلاونوئیدهای خاص است که می توانند از نورون هاى مغز در برابر التهاب محافظت کنند.

میوه هایى كه هر روز باید بخورید تا آلزایمر نگیرید

با این حال، محققان معتقدند براى اثبات صد درصدى این مطالعه نیاز به تحقیقات بیشتری در سایر گروه ها است.

علاوه بر این به طور كلى با مصرف انواع میوه ها خطر ابتلا به دیابت تا حد زیادى كاهش پیدا مى كند از این رو نگرانى زیادى در مورد میزان قند و كالرى میوه ها وجود ندارد.

ایک روسلل، دكتراى مشاور تغذیه در سلامت مردان در این خصوص مى گوید: نگران مصرف میوه نباشیید زیرا در تحقیقات نشان داده شده كه معمولا قند خون افراد با مصرف میوه افزایش زیادى پیدا نمى كند؛ همچنین براى افزایش خاصیت مركباتى مانند پرتقال بهتر است آن را با ماده غذایى پروتئینى مانند پنیر های رژیمی، مصرف كنید.

منبع:menhealth

انتهاى پیام/

مركبات بخورید، آلزایمر نمى گیرید

کرمان سرا (کافی نت حامیا)
http://krmon.ir
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به کرمان سرا است. || طراح قالب gorgini.ir